Proč je důležité mít – při hraní vysokou obnovovací frekvenci? Vyšší obnovovací frekvence obecně zaručuje plynulejší hraní. Při nízkých obnovovacích frekvencích hrozí „ztráta“ snímků, která vede k trhání a pomalé reakci.
Monitor musí být také schopen držet krok s grafickou kartou, protože vaše snímková frekvence je v konečném důsledku omezena vaší obnovovací frekvencí. Pokud spustíte hru s frekvencí 150 snímků za sekundu, ale váš monitor má obnovovací frekvenci pouze 60 Hz, bude monitor představovat omezující faktor a obraz bude vykreslován s hodnotou 60 FPS.
Pokud není monitor fyzicky schopen zobrazit konečný výsledek, nezáleží na tom, v jaké sebelepší kvalitě váš počítač hru spustí. Existuje nějaká ideální obnovovací frekvence pro konkrétní hry? Bohužel neexistuje optimální obnovovací frekvence pro jednotlivé typy her. Obecné pravidlo je: čím více, tím lépe.
Jedná se především o hry, které vyžadují krátkou reakční dobu, jako jsou například soutěžní střílečky pro více hráčů typu CS:GO a Overwatch. Pokud vás totiž váš soupeř uvidí dříve, protože jeho obraz je obnovován častěji, budete v nevýhodě.
Obnovovací frekvence, uváděná v jednotkách Hz (Hertz), vyjadřuje počet obnovení obrazu za 1 sekundu. Většina mobilních telefonů používá 60 Hz, což znamená, že se obraz obnoví 60× za 1 sekundu. Při vyšší hodnotě Hz (neboli obnovovací frekvence) dochází k menším prodlevám a menšímu trhání obrazu a také ke zkrácení reakční doby displeje. Kromě toho filmy a videa obsahující velké množství pohybu vypadají realističtěji.
Věříme, že si zde každý našel svou informaci o obnovovací frekvenci monitoru a pokud ne, tak nám můžete napsat o doplnění informace. Budeme rádi, když nám napíšete a předáte nám zpětnou vazbu. Podívejte se i na naše další články. Máme pro vás připraveny informace ze světa IT. Neváhejte a podívejte se na články o ICT od naší redakce. Níže uvadíme odkaz přímo do sekce Menu IT.
Rychlá orientace v obsahu stránky
PMCstudio.cz
❤ by PMCstudio
Cookie name | Active |
---|